Незважаючи на те, що більшість із нас намагаються піклуватися про волосся, регулярно ходять до перукаря та купують найякісніші засоби для догляду за волоссям, ніхто не застрахований від помилок. Іноді ми допускаємо їх через незнання, іноді не вважаємо це важливим, іноді через брак часу. Щоб це не перетворилося на звичку і ви, самі того не помічаючи, не нашкодили волоссю, розповідаємо про найпоширеніші помилки у догляді за волоссям.

 

8 шкідливих звичок для вашого волосся

 

1.Розчісування заплутаного волосся від коренів до кінчиків.

 

Якщо ваше волосся схильне сплутування, прочісуйте його знизу вгору, щоб розплутати усі вузлики і не накладати їх один на одного. Використовуйте гребінець з широкими зубцями та починайте з нижніх пасм. Але й не ігноруйте повне розчісування волосся. Коли волосся прочесане, проведіть гребінцем по ньому від коренів аж до кінчиків. Так ви правильно розподілите себум (шкірний жир), що попередить сухість та ламкість волосся. Проте й надто часто розчісувати волосся не потрібно. Надмірна стимуляція змушує шкіру голови виробляти більше жиру, ніж зазвичай. Волосся значно швидше стає жирним.

 

2. Неправильне сушіння мокрого волосся

 

Ніколи не намагайтесь висушити мокре волосся тертям та феном. Досить часто ми тремо рушником наше волосся, намагаючись прибрати з нього зайву вологу. Це призводить до ламкості та може спровокувати випадіння ослабленого волосся. Краще скористатися м’яким рушником та промокнути зайву вологу без тертя. Що стосується фену, не торкайтеся до нього доти, доки ваше волосся не висохне на 50-60%. А ще краще дозвольте вашому волоссю висохнути самостійно.

 

3.Надмірне використання гарячих інструментів для укладання

 

Ще гірше - без термозахисту! Звичайно, найкраще зовсім не використовувати гарячих інструментів. Але якщо ви не можете відмовитися від домашнього укладання, то термовплив на волосся - це те, що потрібно робити дуже обережно. Адже мова йде про руйнування! Робіть «гаряче» укладання не більше двох разів на тиждень і завжди використовуйте термозахист! 

 

4. Занадто часте миття волосся

 

Дуже мало людей насправді потребують щоденного миття волосся. Шампунь необхідний для видалення надлишку шкірного сала, жиру, пилу і забруднюючих речовин з волосся та шкіри голови. Але якщо ви щоденно миєте голову, ви видаляєте натуральні жири, що захищають шкіру голови і волосся. Це призводить до пересушування. Якщо ж у вас жирна шкіра голови, то частим миттям ви ще більше провокуєте виділення себуму, створюючи замкнене коло. Спробуйте пропустити пару ваших звичайних процедур і подивіться, як ваше волосся подякує вам за це.

 

5. Відсутність регулярних стрижок

 

Регулярні стрижки можуть здатися контрпродуктивними для досягнення мети відрощування довгих пружних локонів. Але насправді це ключовий інгредієнт. Стрижка кожні 8-12 тижнів допомагає зберегти волосся сильним і здоровим. Посічені кінчики не можна «склеїти» жодним шампунем, кондиціонером або диво-маскою. Якщо ваше волосся постійно січеться, то єдиний вихід — регулярно відвідувати перукаря та зістригати пошкоджене волосся (втім, навіть якщо волосся виглядає добре, то його все одно варто регулярно стригти). 

 

6. Душ з гарячою водою

 

Гаряча вода зневоднює шкіру голови та волосся, тому кожен раз, приймаючи гарячий душ, ви ушкоджуєте волосся. Коли волосся мокре, воно найбільш вразливе. Це призводить до додаткових ушкоджень. А при жирному типі шкіри голови провокує підвищення саловиділення. Спробуйте використовувати теплу воду, принаймні, для ополіскування волосся, і, якщо можете, наприкінці промийте  його холодною водою, щоб закрити волосяні фолікули.

 

7. Ігнорування гігієни щітки для волосся

 

До гребінця теж є свої гігієнічні вимоги і їх варто дотримуватись – мийте гребінці та щітки раз на тиждень шампунем. Регулярно чистіть гребінець/щітку від волосся. Механізм тут простий: на гребінці залишається ваше масне волосся, потім ви ним розчісуєте чисте волосся і забруднюєте його.

 

8. Розчісування мокрого волосся

 

Розчісування волосся, коли воно ще мокре, може принести дуже велику шкоду. Вологе волосся - це ослаблене волосся, що робить його надзвичайно вразливим для ламкості і сплутування. Тому замість того, щоб використовувати щітку безпосередньо після душу і травмувати волосся, дозвольте йому висохнути без розчісування. Якщо для вас це неприйнятно, використовуйте гребінець з рідкими зубцями. Почніть з кінчиків. Звичайна щітка для волосся дуже травматична і може виривати волосся або провокувати появу посічених кінців. Ще краще - розчешіть волосся перед тим, як прийняти душ, щоб було менше необхідності в подальшому розчісуванні.